svetvemne.cz

Actifry labužnické vepřové karbanátky

    

Actifry recept na lahodné vepřové karbanátky s uzeným sýrem a kolečky rajčat. Vhodnou přílohou jsou brambory na jakýkoliv způsob.

Ukuchtil

Počet porcí

10

Čas přípravy

30 min.

Obtížnost

nízká

 

 

 
 
majoránka½čajové lžičky
mléko-
olej slunečnicový½
paprika červená mletá1čajová lžička
pepř černý mletý½čajové lžičky
pečivo bílé 100gramů
rajčata2kusy
strouhanka1polévková lžíce
sýr polotvrdý uzený-
sůl1čajová lžička
sůl zeleninová1čajová lžička
vejce slepičí1kus
vepřové mleté maso500gramů
česnek3stroužky

1. 

vepřové mleté maso 500 gramů  česnek 3 stroužky  vejce slepičí 1 kus  strouhanka 1 polévková lžíce  pečivo bílé  100 gramů  mléko  sůl 1 čajová lžička  sůl zeleninová 1 čajová lžička  paprika červená mletá 1 čajová lžička  pepř černý mletý ½ čajové lžičky  majoránka ½ čajové lžičky

Do misky dáme mleté vepřové maso, prolisovaný česnek, vejce, strouhanku, v mléku rozmočené a vyždímané pečivo, sůl, zeleninovou sůl (podravka, vegeta), mletou papriku, pepř, majoránku. Vše spolu zamícháme. Ze směsi tvarujeme větší karbanátky.

2. Vrchní část

olej slunečnicový ½ L

Do vrchní části Actifry přidáme 1/2 Acitifry lžičky oleje a rozetřeme ho po povrchu. Karbanátky naskládáme a mírně je na povrchu zmáčkneme. Karbanátky dáme grilovat na 12 minut stisknutím tlačítka 2in1 1x a nastavením času na 12 minut stisknutím tlačítka +. Začneme grilovat.

Vrchní část

3. 

sýr polotvrdý uzený  rajčata 2 kusy

Rajčata pokrájíme na tenčí kolečka, sýr na plátky. Dvě minuty před koncem grilování karbanátky obrátíme na druhou stranu, na každý uložíme plátek sýra a kolečko rajčete. Acifry znovu zapneme a necháme grilovat zbývající dvě minuty. Po ugrilování ozdobíme petrželkou.

Dobrou chuť!

 

© 2011 - 2020 NetCorp, s.r.o. • Poháněné systémem Master_CMS 8 • Přihlásit