svetvemne.cz

ActiFry grilovaný losos se zeleninou

ActiFry grilovaný losos se zeleninou

    

ActiFry recept na chutného lososa s bylinkami a grilovanou zeleninou. Tento zdravý a chutný recept byl připravován s použitím minimálního množství oleje.

Ukuchtil

Počet porcí

4

Čas přípravy

50 min.

Obtížnost

nízká

 

 

1. Spodní část - nádoba

cuketa 2 kusy  cibule 1 kus  mrkev 2 kusy  brambory 2 kusy  rajčata cherry 5 ks  česnek 1 stroužek  petrželová nať  olej slunečnicový 1 L  pepř černý mletý ½ čajové lžičky  sůl ½ čajové lžičky

Cuketu, cibuli, mrkev a brambory nakrájíme na kolečka, brokolici rozebereme na růžičky, cherry rajčata překrojíme na poloviny. Zeleninu dáme do misky, přidáme olej, prolisovaný česnek, pokrájenou petrželku, sůl, pepř a promícháme. Do spodní nádoby nalijeme jednu Actifry lžičku oleje, přidáme zeleninovou směs, zavřeme víko a nastavíme celkový čas vaření na 40 minut. Stiskneme 3x tlačítko 2in1, zobrazí se program RYBA, nastavíme čas grilování na 10 minut. Spustíme grilování.

Spodní část - nádoba

2. Vrchní část - deska

losos filet 500 gramů  bazalka  tymián  kopr  sůl  citronová šťáva

Lososa omyjeme, osušíme a nakrájíme na steaky. Ochutíme bazalkou, tymiánem, koprem a solí. Pokapeme citronovou šťávou a necháme odstát, dokud nás přístroj zvukovou signalizací neupozorní na vložení ryb.

Vrchní část - deska

3. 

olej slunečnicový ½ L  voda 150 mililitrů

Po zazvonění na vrchní část nalijeme polovinu ActiFry lžičky oleje, vodu a vložíme lososové steaky kůží dolů. ActiFry zavřeme a necháme připravovat zbývajících 10 minut.

4. 

Po pěti minutách nás přístroj upozorní, abychom lososa obrátili. Lososa obrátíme a necháme dopéct do konce nastaveného času.

Dobrou chuť!

bazalka-
brambory2kusy
cibule1kus
citronová šťáva-
cuketa2kusy
kopr-
losos filet500gramů
mrkev2kusy
olej slunečnicový1.5
pepř černý mletý½čajové lžičky
petrželová nať-
rajčata cherry5
sůl-
sůl½čajové lžičky
tymián-
voda150mililitrů
česnek1stroužek

 

© 2011 - 2021 NetCorp, s.r.o. • Poháněné systémem Master_CMS 8 • Přihlásit