svetvemne.cz

Banánové palačinky

    

Inovativní verze klasické dobroty, která neurazí ani nejnáročnějšího gurmána. Na obrázku je plněná marmeládou a posypaná cukrem a skořicí.

Ukuchtil

Počet porcí

12

Čas přípravy

40 min.

Obtížnost

nízká

 

Kategorie:   

 

 
 
banán2kusy
cukr práškový1polévková lžíce
mléko½litru
mouka hladká400gramů
olej slunečnicový-
skořice mletá½čajové lžičky
sůl¼čajové lžičky
vejce slepičí2kusy

1. 

banán 2 kusy  mléko ½ litru  vejce slepičí 2 kusy  cukr práškový 1 polévková lžíce  skořice mletá ½ čajové lžičky  sůl ¼ čajové lžičky  mouka hladká 400 gramů

Nakrájené banány, mléko, vejce, cukr, skořici a sůl rozmixujeme. Postupně přimixujeme mouku, dokud těsto přiměřeně nezhoustne. Směs by měla být pouze tak hustá, aby po usmažení palačinka držela pohromadě. Pokud se při oobracení palačinky trhají, přimixujte ještě mouku do těsta.

2. 

olej slunečnicový

Na rozpálenou pánev nalijeme naběračku těsta a pomůžeme mu rozložit se po celém povrchu dna nakláněním pánve. Když těsto přiměřeně zhnědne na spodní straně a po okrajích, přilijeme trochu oleje po okraji, aby se palačinka uvolnila. Po chvíli obrátíme a usmažíme i z druhé strany do zlatohněda.

3. 

Při servírování palačinek se nekladou meze fantazii. Od nejjednoduššího posypání cukrem, grankem nebo skořicí, přes potírání džemem, nutelou nebo plnění čerstvým ovocem až po zdobení šlehačkou a strouhanou čokoládou se můžete realizovat podle chuti.

Dobrou chuť!

 

© 2011 - 2019 NetCorp, s.r.o. • Poháněné systémem Master_CMS 8 • Přihlásit